Rock

Вино Пијам Ем Ракија - Никола Бадев*, Александар Сариевски* - Две легенди (CDr)

10.01.2020  10.01.2020


Download Вино Пијам Ем Ракија - Никола Бадев*, Александар Сариевски* - Две легенди (CDr)
1999
Label: Mister Company - CD 047 • Format: CDr Compilation • Country: Macedonia • Genre: Folk, World, & Country • Style: Folk


Sitemap

Closing Time - Leonard Cohen - More Best Of (CD), Headbangers Lesson 1 - DJ Ace (4) & DJ Def Cut* - Party Kings Vol. 1 (Vinyl), Dont Lose Your Head - INXS - Mystify (DVD), Time Enough At Last - The Fall - Cheetham Hill (CD), See You Tonight - Kiss - MTV Unplugged (Cassette, Album), Various - Chroniques De Mars (Vinyl), Sing To Me Woman, Any Major Dude - Steely Dan - Greatest Hits (8-Track Cartridge), Rest In Peace - Iron Youth (3) - Timi Mas I Pisti (Vinyl, LP), A Beautiful Story - Sonny & Cher - The Best Of Sonny & Cher (Vinyl, LP)

9 Comments

 • Fezshura Reply
  Након две године боравка, И. Бајлони је октобра године свечано пред бео-градским парохом Милошем Сушићем положио заклетву на српско .
 • Kajijind Reply
  Пиењето ракија може да донесе здравствени придобивки, се разбира, ако не се претера со количината. Прекумерните количини ракија, како и секој друг алкохол, дефин.
 • Voodookora Reply
  Со години, пејачката Кели Кларксон беше критикувана за нејзината тежина. Но, изминативе неколку месеци, таа ослабна 15 килограми. Триесет и шестгодишната пејачка вели дека ја намалила тежината благодарение на книгата.
 • Meztizragore Reply
  Jun 12,  · Трагична сообраќајка кај Пинтија, две лица загинаa June 12, Две млади момчиња го загубиле животот во страшната несреќа кај Пинтија, во правец кон Драчево.
 • Madal Reply
  Пијте секој ден ракија, еве и зошто! 05/04/ Share on Facebook. две ракија кажете и го ова: Го намалува стресот – Доколку ја пиете во умерени количина делува на нервниот систем.
 • Disida Reply
  Пиеме најевтино пиво и вино. Најскап алкохол меѓу сите 28 земји членки на Европска унија плаќаат жителите на Финска, додека најевтин на Бугарија и Романија, покажуваат податоците на.
 • Kagajora Reply
  Александар Георгиевски е битолчанецот кој ни ја прикажува смешната страна на животот бабам Битола Традицијата не смее да запре: Тајане-Бојане и денес низ битолските улици.
 • Moogurr Reply
  Свечаном доделом награда у петак октобра завршени су 7. Пекарски дани, традиционална манифестација Пољопривредне школе „Шуматовац“ из Алексинца.
 • Shakajinn Reply
  Вино пијам ем ракија Vino pijam em rakija) 2 kowa javam axamija) 2 Kow me {eta gore dole) 2 gore dole niz toa pole) 2 Me odvede v ladna mejana) 2 u mejana do tri momi) 2 Prva to~i, drugata nosi,) 2 a tre}ata mene me gleda) 2 Pa ja ka~iv na kow~eto) 2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *